TOPlist
http://
www.vystavahradec.cz
RUSKÝ ČERNÝ TERIÉR
Home Novinky Propozice Přihláška Platby Doprava Sponzoři Kontakt Fotogalerie
HRADEC KRÁLOVÉ
HRADEC KRÁLOVÉ
Klub chovatelů a přátel ruských černých teriérů
Ruský černý teriér je poměrně mladé plemeno - byl vyšlechtěn v Rusku v roce 1940, standard byl přijat FCI v roce 1981 a v roce 1993 byl zaevidován. Jde o plemeno pracovní.  Ruský černý teriér je známý daleko za hranicemi své původní vlasti.
Svým impozantním  vzhledem vzbuzuje dojem nemilosrdného a nebezpečného zvířete, pouštícího hrůzu na vše živé.  Ale není tomu tak! Majitelé ruských černých teriérů mohou potvrdit, že je to velmi vyrovnaný, laskavý a oddaný pes s pevnými nervy.  Je to jedno z mála velkých plemen psů, které lze zodpovědně doporučit i začínajícím psovodům - je to pes velice vnímavý a citově spjatý se svým pánem, tvrdé zacházení mu nevyhovuje a velmi těžce snáší křivdu.  Dobře vychovaný ruský černý teriér je pořád veselý,  vyrovnaný pes, který bezmezně miluje svého pána a jeho rodinu a v případě potřeby je ochoten je chránit  do poslední kapky své krve.
Při správném vedení je to všestranné plemeno vhodné k dětem, na zahradu, stejně jako do bytu - je šťastný po boku svého pána, ať je kdekoli.
Srst ruského černého teriéra téměř nelíná, vyžaduje však pravidelnou údržbu (česáním psa zbavíte odumřelé srsti). Srst upravuje standard plemene a pokud není pes připravován na výstavu (zde je určitě pro začátečníka lepší  předat psa k upravení do salonu, kde mají se střihem ruského černého teriéra zkušenosti),  zvládne jej při troše šikovnosti téměř každý majitel sám. Krátce řečeno - ruský černý teriér je skvělý kamarád a ochránce, je to pes tvárný a lze ho lépe zvládnout a usměrnit, než většinu ostatních velkých plemen psů.  Je tedy plným právem nazýván
„Černou perlou Ruska“.
Navštivte naše klubové stránky

http://www.klubct.euweb.cz
(KCHPRČT - reg. číslo 1017, člen FCI prostřednictvím ČMKU, předsedkyně Mgr. Natálie Bezvodová, www.klubct.euweb.cz)
Rozvážnost a odvahu po rotvajlerovi,
inteligenci a hbitost po knírači,
hravost a temperament po erdelteriérovi,
eleganci a učenlivost po pudlovi,
dobrosrdečnost a něhu po novofundlanďanovi,
to vše v sobě spojil RUSKÝ ČERNÝ TERIÉR
   49. ročník KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - 11. 5. 2019
  49. ročník KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - 11. 5. 2019